Na zajímavé lidi máme prostě čuch. Jedním z našich novějších objevů a objektem zájmu je Peter Gray, se kterým jsme se spřátelili a užili si společnou snídani v Praze na Staroměstském náměstí. To bylo super, protože v Čechách moc nebývá, vlastně tady byl poprvé. Přátelé nám říkali, že bychom se určitě měli společně potkat a měli pravdu, naše snídaně se protáhla přes čtyři hodiny skvělého povídání až do oběda. Společná osobní i profesní témata se potkávají na mnoha úrovních a bylo opravdu o čem povídat. V čem jsme asi nejsilněji našli společné téma a vzájemnou inspiraci je důležitost prvku hry a osobní zkušenosti v procesu vzdělávání a přirozené motivace dítěte.
Peter Grey, Ph.D. je poměrně známý americký psycholog. Kdo neznáte, napovíme:
Peter Gray je výzkumným profesorem psychologie na Bostonské univerzitě. Provedl a publikoval výzkum komparativní, evoluční, vývojové a vzdělávací psychologie; publikoval články o inovativních vzdělávacích metodách a alternativních přístupech k vzdělávání. Je autorem Psychologie (Worth Publishers), vysokoškolské učebnice k úvodu do psychologie. Vystudoval Columbia University a získal doktorát v biologických vědách na Rockefellerově univerzitě. 
Jeho současný výzkum a psaní se primárně zaměřuje na přirozené způsoby dětského vzdělávání a na celoživotní význam hry. A to je to v čem má, myslím, obrovskou vášeň. 
Pravidelně přispívá do časopisu Psychology Today.