Každý správný rodič chce pro své dítě to nejlepší.

Svět teenagerů může být plný zábavy, bezstarostnosti, ale i povinností nebo obav či frustrací. Ale co obsahuje především, je jistá zmatenost v pohledu na sebe a na svou budoucnost. Málo kdo z nich má jasno, co vlastně v budoucnu chce dělat. Proč jsou zmateni? Je to směsice „věcí“, které většinou ani moc nekomunikují s okolím. Již samotné rozklíčování této hromady jim může hodně pomoci.

A každý se dostane do bodu, kdy se rozhoduje, kam, na kterou střední školu. Tedy, kam bude profesně ve svém životě směřovat. Je to důležitý moment života mladého člověka a v podstatě rozhoduje o velké části jeho budoucího života. Když si vzpomenu na okolností svého rozhodování, uvědomuji si, že bylo hodně ovlivněno dobou a rodinou. Tedy postoji a názory rodiny. Mnohdy se setkávám ve své praxi s příběhy, kdy rodiče zakázali dítěti tu školu kterou chtělo, nebo naopak dostalo příkaz, že půjde právě na tuhle školu, aby splnilo přání a ambice rodičů či prarodičů. Jaký ale často bývá výsledek takového rozhodování, kdy se človíček podřídí požadavkům, které jsou v rozporu s ním samotným? Selhání a vyhoření…

Přitom je opravdu výhodné vybrat školu, která je v souladu s jejich osobností a s jejich talenty. Ušetří si v dospělosti ony momenty, které mnozí z nás zažili a zažívají. Kdy jsme se jednoho dne zastavili a zjistili, že takhle to už opravdu nejde. A začali jsme se vracet na začátek, k novému rozhodování, kam budeme směřovat.

Co vlastně hledat? Co potřebují ti naši teenageři, aby mohli žít spokojený život? Jasně, v prvé řadě přijetí od svých rodičů a jejich pochopení. A za druhé, možnost vlastního směřování. Většinou se zde myslí jejich profesní směřování, na které se mají připravit. A pak se uvidí. Inu, i to je názor.

Znáte techniku Kam po…?

Jejím základem je, že nejprve objevujeme, jaký způsob žití jim dá opravdovou spokojenost. Když tento bod objevíme, teprve potom hledáme tu správnou cestu k tomuto bodu. Tedy tu správnou profesi a tím i tu správnou školu. Střední, vysokou… Tímto způsobem to funguje nejlépe. A zpětné vazby od rodičů i od dětí, nám dávají za pravdu. Je to velká odpovědnost být průvodci při tomto důležitém rozhodování. A je to pro nás také čest, že těmito průvodci můžeme být.

Chcete pro své dítě tu nejlepší pomoc při rozhodování, kam po základní škole? Ideální je to po dvanáctém roku věku vašeho dítěte. Tedy v osmé třídě nebo první půlce devítky.

Objednejte se s vaším dítětem =>ZDE.