Slovenská jazyková verze

Tiger robí uáá uáá… je první z „tygřích knih“. Přináší příběh šestiletého Jakuba, který objevuje své vnitřní JÁ, svého Tygra. Děti na knihu velmi dobře reagují a dokáží díky ní lépe to svého tygra uchopit. Dospělým dává pochopení jak to děti mají. Tygr reprezentuje problematickou a nezvladatelnou složku osobnosti malého chlapce Jakuba, který poznává sebe sama a svého tygra, jako dva kamarády. Tygr je často divoký a nezkrotitelný a to je problém pro Jakuba a jeho okolí a především pro rodiče. Jakub pochopí, že má rád sebe sama a tím i tygra a má rád také své rodiče. Rozhodne se problém s jejich pomocí řešit a tygra krotit. Jakub i jeho rodiče se spolu proto učí nově komunikovat, porozumět si a domluvit se, jak spolu zkrotit tygra. Jakub to nakonec dokáže a poznává, že vlastně zvládnul sebe sama.

Jakub,  postupně seznamuje čtenáře s tím, jak on jako dítě prožívá stav, kterému se říká syndrom ADHD, hyperaktivita. Je to vnitřní svět chlapce, který je sice před rodiči ukrytý, zároveň se ale výrazně projevuje navenek. Kniha čtenářům ukazuje, že pokud problém odhalíme, zároveň objevíme i způsob, jak se s ním vypořádat. A v tom spočívá cenný přínos této publikace.

Přináší nový a velmi efektivní přístup řešení, při němž dítě spontánně a vědomě komunikuje s rodiči a terapeuty.

I když tak není primárně psána, tato pro děti poutavá dětská kniha pomáhá vyjádřit problém ADHD jak dítěti, tak rodičům a současně nabízí způsob, jak nově oboustranně komunikovat a společně dítě a rodiče se s problémem vypořádat.

Kniha je inspirována řadou skutečných příběhů dětí zejména se syndromem hyperaktivity a je určena ke čtení dětem i dospělým. S úspěchem ji používají i profesionálové psychologové, terapeuti a pedagogové. Stala se inspirativní  a užitečnou pomůckou při terapii nejen s hyperaktivními dětmi a zaujala rodiče i profesionální terapeuty natolik, že v řadě míst ČR, SR, v Německu, Francii, USA, Belgii, projevilili zájem s knihou pracovat a osvojit si nové postupy.

Tygr dělá uáá uáá

Tygr dělá uáá uáá… je první z „tygřích knih“ s příběhem šestiletého Jakuba.

Jak se krotí tygr

Jak se krotí tygr učí sedmiletého Jakuba zodpovědnosti za svého tygra.

Jak se domluvit s tygrem

Jak se domluvit s Tygrem – vysvětluje a učí základy komunikačních typů.

Kniha neobyčejných kouzel

Kniha kouzel skrývá speciální koučovací a afirmační techniky pro děti.

Tygří třídní kniha

Tygří třídní kniha je vynikající pomůckou především pro pedagogy 1. stupně ZŠ.