Vítejte na stránce knihy Tygr v kleci.  Tato unikátní kniha, napsaná ve spolupráci s Nadačním fondem ATYP, je určena všem, kdo se zajímají o svět autistických dětí a chtějí lépe porozumět autismu.

Hlavním hrdinou příběhu je malý tygřík, který prochází svou vlastní cestou sebepoznání. Postupně objevuje, že to, co vnímal jako klec, je ve skutečnosti jeho jedinečností a odlišností. S tímto poznáním se učí nejen vyjadřovat svůj svět ostatním, ale také vnímat a respektovat jejich světy. Příběh Tygra se tak stává alegorií pro vnímání světa lidmi s autistickým spektrem.

Kniha Tygr v kleci nabízí inspiraci a nový pohled na autismus. Je plná barevných ilustrací od talentované ilustrátorky Kateřiny Šturmové, které umocňují příběh a pomáhají se lépe vcítit do Tygřího světa. Společně s ní nabízíme možnost porozumět autistickým dětem a objevit sílu spolupráce s autisty.

Přidejte se k nám na cestě objevování, porozumění a propojení světů. Kniha Tygr v kleci je nejen pro rodiče, učitele a terapeuty, ale i pro každého, kdo má zájem o téma autismu a chce se obohatit o nové perspektivy.

„Začínám chápat, proč se cítím jako zvíře v kleci… Začínám chápat, proč někdy řvu a vztekám se…“ říká Tygr v knize Tygr v kleci.

Adam Táborský, Mgr. et Mgr., říká: „Existuje mnoho způsobů, jak dětem s autistickým spektrem pomoci se zorientovat v dnešním složitém světě. Některé jsou násilné, některé neefektivní. Kniha Tygr v kleci je však odlišná. Přináší přívětivý přístup, který děti vtáhne do příběhu o rodině, odlišnosti a zvířecí říši. Vezměte dárek za tlapku a vydejte se do tohoto úžasného světa!“

Tygr dělá uáá uáá

Tygr dělá uáá uáá… je první z „tygřích knih“ s příběhem šestiletého Jakuba.

Jak se krotí tygr

Jak se krotí tygr učí sedmiletého Jakuba zodpovědnosti za svého tygra.

Jak se domluvit s tygrem

Jak se domluvit s Tygrem – vysvětluje a učí základy komunikačních typů.

Kniha neobyčejných kouzel

Kniha kouzel skrývá speciální koučovací a afirmační techniky pro děti.

Tygří třídní kniha

Tygří třídní kniha je vynikající pomůckou především pro pedagogy 1. stupně ZŠ.